The-VampireDiaries.net Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2x12 The Descent

5 posters

Goto down

2x12 The Descent Empty 2x12 The Descent

Odoslať  Sue Pi január 28, 2011 9:53 am

Hned takto z rána som si pozrela novú TVD epku, na ktorú sme museli čakať vyše mesiaca. Bola to fajn epka, nič prevratné ani žiadny prepadák. Vôbec mi nevadilo, že Stefan sa objavil iba na začiatku a konci epizody. Ale pekne po poriadku. Minulá epizoda sa skončila s tým, že Jules napadla a uhryzla Rose, myslím, že netreba hovoriť, čo som si hned pomyslela, ale stalo sa tak bohužial, i ked som nevedela, že to spravia tak srdcervúco, čo ma privádza k tomu, že Damon zase získava prevahu v oblúbenosti mojich postáv práve vďaka tejto epizode. Ale naozaj vrátim sa na začiatok.

V úvode vidíme Jules ako sa preberá po splne, kde vyvraždila celú skupinu ľudí. Ked prichádzal policajt tak sa tvárila že sú to jej priatelia. Mna tým nepresvedčila, mám ju stále menej a menej rada.

V skratke celá epizoda sa točila okolo Rose :/ čo samozrejme mi jej bolo neskutočne ľúto .... musím povedať že Lauren to zahrala bravúrne a vieryhodne, aspon podla mna, bude mi v TVD chýbať, neviem prečo také dobré postavy hned odstránia :/ ale to je iba môj názor ale vrátme sa k epke. Damon jej šikovne klamal že sa jej uhryznutie hojí ale opak bol pravdou. V skutočnosti to bolo stále horšie a horšie. Ked Damon odišiel aby sa porozprával s Jules, Elena ostala s Rose, aby sa o nu postarala. Ja predpokladám že tým že Jules Rose uhryzla dostal sa jej do tela jed, ktorý spôsobil, že Rose blúznila. Myslela si, že Elena je Katherine a chcela jej ublížiť, čo sa samozrejme musela Elena brániť. Rose mi bolo naozaj ľúto, ale predpokladám, že by som presne spravila to isté ako Elena. Keďže Damon s Jules nepochodil, tak ako som predpokladala vrátil sa domov, kde ho čakala vystrašená Elena. Rose medzitým zmizla z domu a vybrala sa medzi ľúdi na akúsi párty, kde pokračovala vo svojom vražednom ťažení. Až Damon ju zastavil a vzal späť domov kde ostal stále pri nej. Páči sa mi ako ukázal svoju ľudskosť, že mu na Rose záleží a ostal pri nej až do poslednej chvíle ked bol nútení prebodnúť jej srdce kolom, aby ju zbavil trápenia a múk. V posledných chvílach ju v mysli vzal do jej rodného mesta, kde znovu mohla zacítiť ako hreje slnko a aké to je znovu dýchať čerstvý vzduch. Damon so slzami nakoniec prebodáva Rose srdce a končí jej trápenie. Neskôr sa stretáva s Elenou, ktorá presne vie ako sa Damon cíti, ale on samozrejme ako vždy, ved to by nebol on, zaťato tvrdí, že to nie je pravda. Nakoniec Damon odíde a lahne si na cestu pri lese, kde prechádza okolo Jessicca, žena ktorá bola v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Damon sa prizná, že túži byť znovu človekom, nie je nič na svete čo by chcel viac, ale nezmení to čím je .... najskôr nechá Jessiccu ísť, ale potom ju uhryzne a zabije, tým sa Damon potrestá zato čo cíti. Stratený, vinný a smutný. Uvedomuje si, že to on mal zomrieť namiesto Rose, pretože Jules šla práve po ňom.

Caroline a chlapi, alebo lepšie povedané, Caroline, Matt a Tyler. Úprimne mi to prišlo dosť nasilu tam dané. Myslím, to ako sa Matt silou mocou snaží získať Caroline späť, nevadí .... ja mám aj tak pocit, že sa to nestane. Neskôr ju Tyler čaká pri jej dome, aby sa s nou porozprával, sám nechápe prečo mu pomohla, tak mu Caroline vykričí, že jej na nom záleží a že nech jej to odpustí ale ona inak nemôže, načo ju Tyler pobozká. Caroline to zaklincuje vetou "Nech ma každý prestane bozkávať" Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy a nechá Tylera stáť na prahu.

Rana pod pás. Jules sa stretne s Tylerom, aby mu ponúkla svoju pomoc, ale my vieme, že jediné čo chce, je dostať upírov preč z Mystic Falls. Tyler je prekvapený ked sa dozvie, že mu Caroline klamala, že je jediná upírka v meste. Tyler skočí na Julesinu hru a uverí jej.

Možno jediným prekvapením epizody bolo, ked sa strýko John, alias Elenin otec vrátil so Stefanom, ten celý diel sa snažil dopátrať Isobel, ale márne, namiesto toho prišiel s Johnom, som nesmierne zvedavá čo sa z toho vyvinie.

V globále, epka sa dala pozerať, ale boli aj lepšie. Nenapíšem že som sklamaná, lebo ani sama neviem čo som od tejto epizody očakávala. Som zvedavá na vaše názory.
Sue
Sue
Administrator
Administrator

Počet príspevkov : 317
Join date : 28.07.2010
Age : 35
Bydlisko : Bratislava

http://www.the-vampirediaries.net

Návrat hore Goto down

2x12 The Descent Empty Re: 2x12 The Descent

Odoslať  dion-fortune Pi január 28, 2011 12:58 pm

No možno to bude faktom, že mne ten mesiac či koľko sme na túto epku čakali ubehol veľmi rýchlo a na tvd som nemala čas myslieť ani nič od epky očakávať Laughing takmer som aj zabudla, čo sa stalo v poslednej epke, tak mi to opakovanie na začiatku po prvýkrát padlo vhod Laughing skrátka, čo sa snažím povedať je, že mne sa táto epka ohromne páčila. proste to ako to celé bolo podané ma neskutočne chytilo za srdce a keď damon prebodával rose alebo na konci, keď mal ten prejav pred jessicou, tak som ozaj slušne slzila.

pozitíva tejto epky: 1.stefan na začiatku bez trička Laughing ako asi mi počas skúškového odumreli mozgové bunky, lebo ja som srsly, že slintala nad STEFANOM, keď sa tam objavil taký namakaný Laughing 2. pozitívom bolo, že tam potom skoro vôbec nebol, takže si svoje impozatné intro nepokazil Laughing stefan si získal bonusové body obľúbenosti Laughing zase sa raz potvrdilo, že menej je niekedy viac, čím menej ho v epke je, tým radšej ho mám Laughing 3. pozitívom bol damon Give Heart ako vždy, samozrejme Laughing ale v tejto epke ma ozaj dostal. proste si myslím, že aj ianov herecký výkon bol o stupeň lepší ako obyčajne. to, ako bol pri rose, ako ju tam držal v náručí, a keď ju zobral do toho rodného mesta.... a ako sa mu triasla ruka, keď ju šiel prebodnúť a tie jeho očká so slzičkami sad proste som úplne hotová bola... super to zahral aj on, aj lauren. a potom ten rozhovor s elenou, kde dal najavo, že sa cíti vinný sad a ešte ako to zaklincoval s tou jessicou... no povedzte mi ako ho máme nanávidieť za to, že zabíja, keď je to podané takto? veď to je jasné, že sa tým sám tresce sad tak mi ho bolo ľúto.... ach. 4. pozitívum bol šok na konci v podobe strýčka johna Shocked to som ozaj nečakala. som zvedavá, čo z toho bude.

negatíva: 1. smrť rose. síce to bolo podané veľmi dobre, ale come on. zase mi zakillovali obľúbenú osobu. Very Sad a ja som bola taká rada, že damon konečne niekoho má... o to viac mi ho bolo ľúto, že ju musel zabiť. ja sa s nimi fakt nehrám. každého koho mám rada zakillujú Cry 2. jules. tá osoba mi je vrcholne nesympatická 2x12 The Descent 806290 nebola by som ani najmenej proti, keby jej damon "nechtiac" zlomil väzy. nielenže sa vyhráža damonovi a zakilluje mi obľúbenú postavu, tá mrcha mi ešte ide poštvať tylera proti caroline???!!! Evil/Bad/Devilish asi ma šľahne ak sa tyler ozaj pridá na jej stranu.

caroline a jej bozk s tylerom by som zaradila asi k pozitívam a naopak jej bozk s mattom k negatívam. proste hoci som bola caroline/matt shipper, to, čo sa deje v seriály zo mňa spravilo caroline/tyler shippera. navyše mi matt tiež prišiel dosť dotieravý a ten bozk taký silený... no bleh. inak si myslím, že ani caroline si už nie je na čistom, čo cíti. som presvedčená, že miluje matta, to je jasné, ale tiež si myslím, že sa nám celkom slušne rachla aj do tylera Laughing toto ešte bude zaujímavé Very Happy

no to je asi všetko, čo som chcela povedať. a teraz si idem pozrieť niektoré pasáže znovu. Laughing damon, damon, damon 2x12 The Descent 31764 2x12 The Descent 715457
dion-fortune
dion-fortune
stalker chick
stalker chick

Počet príspevkov : 118
Join date : 30.08.2010
Bydlisko : Banská Bystrica

http://www.bb.elsa.sk

Návrat hore Goto down

2x12 The Descent Empty Re: 2x12 The Descent

Odoslať  bohdy So január 29, 2011 8:18 pm

Tak jsem právě zkoukla novou epku a musím říct, že se mi neskutečně líbila Very Happy Strašně moc se mi v této epce líbil Damon, ale to, že zemřela Rose, to neeeee Very Sad Proč musí vždy odstranit ty nejlepší postavy??? Nejprve to byla Lexi a teď Rose!!! A já si myslela, že Damon bude konečně šťastný!!! Ale bylo krásné, jak vzal Damon Rose k ní domů, to jsem nestačila vytahovat kapesníky Very Sad Opravdu, brečela jsem jak želva. Jak jí vrazil kůl do srdce a ty jeho slzičky, no hrůza!!! Very Sad Kdo se má pak na něho zlobit, když zabije nevinnou děvčicu na silnici?! Ale ta bitch Lauren!!! 2x12 The Descent 26823 Doufám, že jí Damon brzy dostane!!! Jen se obávám, že Tyler sežral ty její kecy a dá se na její stranu 2x12 The Descent 408854 A návrat strýčka Johna v závěru? Jsem zvědavá, co se z toho vyklube Hi/Goodbye
bohdy
bohdy
human
human

Počet príspevkov : 23
Join date : 17.10.2010
Age : 39
Bydlisko : Vlčovice

Návrat hore Goto down

2x12 The Descent Empty Re: 2x12 The Descent

Odoslať  JMMM So január 29, 2011 10:54 pm

Pre mňa šlo o poriadne silnú epku. Mala až niekoľko svetlých momentov a až na líniu so Stefanom a hľadaním Isobel sa nedá povedať, že by ma niečo vyslovene nudilo. Aj keď ten Johnov návrat môže byť ešte pomerne zaujímavý.

Konečne sa Damon rozhýbal a aj keď netrúsil jednu hlášku za druhou, vlastne vôbec, konečne šlo o uveriteľné city a nebol to podpapučiar Damon druhej série. To, čo bolo medzi ním a Rose, to považujem za skutočnú romantiku, možno to nebolo také vášnivé ako s Elenou, ale tí dvaja sa k sebe skutočne hodili a naozaj verím, že jej smrť pomstí na Jules i na prichádzajúcich vlkolakoch. Som taktiež zvedavá, čo bude teraz s Tylerom a ako sa po tej pravde vyvinie vzťah s Caroline. Tá chudinka nevie, čo chce a aj keď tvrdí, že miluje Matta, tak ten bozk s Tylerom hovoril niečo iné. Minimálne to, že by brala oboch 2x12 The Descent 890800. K ďalším svetlým bodom radím aj tú hororovú scénu s Elenou v dome, keď ju naháňala Rose, scéna mala celkom grády, aj keď hlavnú zásluhu mala na tom tá hudba.

Takže, ako som už povedala, epka sa mi páčila, som zvedavá ako a čo ďalej, kam sa pohne Damon a kam Tyler.
JMMM
JMMM
stalker chick
stalker chick

Počet príspevkov : 69
Join date : 18.08.2010
Age : 37
Bydlisko : pánu Bohu za chrbtom, kde sa už aj líšky vykašľali na dávanie dobrej noci

Návrat hore Goto down

2x12 The Descent Empty Re: 2x12 The Descent

Odoslať  Ellen Pi február 04, 2011 11:15 pm

Príbeh Rose bol hlavným ťahúňom tejto epizódy a aj keď si ma Rose zo začiatku nijak nezískala, minútu po minúte sa mi páčila stále viac a viac. Celý dej mal stupňujúce napätie, silné city až po veľmi smutný koniec sad
O to viac ma naštval koniec epky, kde Damon ma navnadil tým, že Jessice prezradí svoje tajomstvo z ktorého sa napokon vykľulo všetkým dobre známe, priam verejné tajomstvo, že ľúbi Elenu a že je son of the bitch. Akoby sme to nevedeli už pri prvých dieloch TVD! Rolling Eyes
Ja neviem, mne je toho mučeníctva v TVD priveľa - Stefan, Elena a aj Damon... Chcelo by to viac iskier, napätia, trochu rozvinutejší charakter hlavných postáv, ktorí sú stále plochí ako čajová lyžička. Chcem aby Damon strašne žiarlil na Stefana, aby sa sem tam neovládol pred Elenou a niečo vyviedol (nemám na mysli pitie krvi) aby Stefan aspoň dva krát denne tresol Damonovi do držky.. proste akciu! Very Happy
Ellen
Ellen
human
human

Počet príspevkov : 8
Join date : 31.01.2011

Návrat hore Goto down

2x12 The Descent Empty Re: 2x12 The Descent

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.